One Piece 714-http://www.anitr.com/anitr_manga.png

Gönderen Konu: One Piece 714  (Okunma sayısı 3442 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mugiwara'nın Aynası

• Abrek-kun
  • Moderatör
  • *
  • Karma 4
  • Alınan Beğeni: 33
    • Profili Görüntüle
One Piece 714
« : 09 Temmuz 2013, 21:22:25 »
Bölüme baaak sukkkeee  :8: :8: :8:

http://www.mangapanda.com/one-piece/714

Barto nun çantasında ne var  :?

http://www.youtube.com/watch?v=RTlV-s8hQtc

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
Ynt: One Piece 714
« Yanıtla #1 : 10 Temmuz 2013, 22:19:32 »
Manga güzel gidiyor yine harika bir bölümdü.

İlk olarak bizim gemi tayfasını gördük ve durumları hiçte hoşuma gitmedi açıkcası. Gemininde şekli şemali değişti. Ayrıca gemiyi ve bizimkileri o hale getiren kadının gücünün sanat ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Bakalım bu durumdan nasıl kurtulacaklar.

Rebecca ile Ricky arasında bir bağ var ama Ricky Rebecca'nın neyi oluyor şuan için belirsiz. Ayrıca dikkatimi çeken Ricky Rebecca'yı tanıyor ama Rebecca Ricky'i tanımadı ayrıca maskeme dokunmayın dediğine göre tanınmamak için takmış olabilir. Ricky için Kyros olabilir demiştim belki oğlu falan da olabili rbakalım ne çıkacak.

Diğer bir durumda Bellamy'ye Luffy'ye suikast düzenlemesi emri verildi eğer başarırsa liderlerden biri olacakmış. Açıkcası Bellamy'nin bunu yapmayacağını düşünüyorum. Luffy ile aralarında geçen konuşma ve Bellamy'nin görevi duyduktan sonra ki yüz ifadesi bunu destekler nitelikte.

Bu bölümün en dikkat çekici yerlerinden biride Cavendish ve Barto konuşması. Cavendish Luffy'yi öldürmek istiyor bu tamam da Barto'nun ne yapacağı açık değil. Barto Cavendish'e  hayır o adamı sen öldüremezsin derken acaba senin gücün yetmez anlamında mı yoksa ben öldüreceğim anlamında mı söyledi açık olmayan nokta bu. Ayrıca aramdaki bağ daha derin demesi Barto'nun boşuna o kadar bölüm gösterilmediği açıklar nitelikte. Altından ne çıkacak merak ettim açıkcası. Barto'nun elindeki çantada ne var bir fikrim yok. Çünkü çok ucu açık ve bizim fikir edinmemizi sağlayacak eski bölümlerden bir olay yok bu da tahminleri zorlaştırıyor.

Bölümün son sayfaları ise eğlenceliydi. Luffy yine kendinden bekleneni yapmış ve boğayı evcilleştirip üstüne binerek rakiplerini alt etmiş. Gayet eğlenceli giderken Boğa Elbaf'ın yeni jenerasyon devi tarafından pastırmaya çevrilince Luffy'nin oyuncağını almak neymiş gördü açıkcası. :D . Luffy'nin saldırısında g2+ Haki vardı. g3 e felan gerek kalmadan Dev yeri öptü dahada kalkacağını sanmıyorum. Geriye kalanlarla dövüş ciddi olacak gibi görünüyor daha öncede belirttim ben Luffy'nin zorlanmasını istemiyorum. Bölümde amiral dof gibi güçlü adamlar varken arenadaki heriflere de zorlanırsa işimiz var.

Bakalım haftaya neler olacak sabırsızlıkla bekliyorum.
One Piece 714-http://i45.tinypic.com/2q8wo7c.gif

(click to show/hide)

Çevrimdışı Mugiwara'nın Aynası

• Abrek-kun
  • Moderatör
  • *
  • Karma 4
  • Alınan Beğeni: 33
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #2 : 11 Temmuz 2013, 01:08:05 »
Bence gemiye zarar vermemek için bir şey yapmadılar/yapamadılar. Eskiden Nami düşmandan kaçmayı düşünürken, şimdi ise dülmanı gemiden uzaklaştırıp alt etme düşüncesinde. Ve ilginç olan bir diğer nokta ise, tayfa düşmandan korkmadı, tam tersine gemiye zarar geldiği için Franky'den korktular :D

Bu Bellamy olayından da çok kuşkulandım. Dof ne ara haberini aldı Bellamy'nin de not yolladı? Ayrıca Dof'un taş gibi adamları varken neden Bellamy'i görevlendirsin? Aileye bile katılamamış bir adam yerine daha tecrübeli birisine verilebilirdi bu önemli görevi. Ben bu görevin Dof'dan geldiğini düşünmüyorum.

Luffy arkasına bu bölümde görüldüğü gibi bir Elbaf'ı daha çekti. Muhakkak önceden görüştüğü Dorry ve Brogy hakkında Hejrudin ile konuşucaklardır. Bu sayede Hejrudin'de Luffy'nin safına geçicektir düşüncesindeyim.

Çevrimdışı hdbfresh

• Seviye 6
  • *
  • Karma 5
  • Alınan Beğeni: 9
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #3 : 11 Temmuz 2013, 16:53:31 »
Zaten Bellamy den bir beklentileri yok ki. Bellamy taa Jaya arc ta zaten Dof tarafından silindi. Ama Bellamy Dof'un arkasından ayrılmadı. Bunun nedenini de oluşacak olan dalgalardan korunmak için Dof'un gemisinde yer edinmem gerek diyerek zaten Luffy ile Dressrosa da karşılaştıklarında söyledi.
       Büyük ihtimalle Dof zaten Bellamy'nin durumuna göre yapılması gerekenleri adamlarına söylemiştir. Bellamy'nin Luffy'yi indirebileceğine kendileri bile inanmıyordur. Kaybeden birinin zaten yanlarında işi yok. Amaç Luffy'ye saldırtıp Luffy'nin onu ortadan kaldırmasını sağlamak ama bilmedikleri bir kaç şey var :

1. Luffy ile Bellamy'nin arasında geçen son muhabbetten haberleri yok. Buna eminim çünkü Bellamy bir kaybeden ve bu kaybedenden yapılması imkansız bir şey istiyorlar ki bunun anlamı zaten senin bizimle işin yok demek. Bellamy bu durumu anlayacak ve Luffy ile olan son muhabbetlerinin etkisiyle böyle bir işe girişmeyecek ve Luffy tarafında yer alacaktır.

2. Diğer husus ise Luffy zaten kimseyi öldürmüyor aksine Luffy 'nin kişilik yapısı kendisine ve arkadaşlarına çok zararı dokunmamış biriyle potansiyel olarak arkadaş olmak üzerine. Ne olursa olsun herkesle arkadaş olmayı istemek gibi bir kişiliği var Luffy 'nin. Bu duruma tabi çok sevdiği birinin ölümüne yol açanları istisna tutuyorum.

Barto konusunda da yukarıda ki yorumumda belirttim. Barto'nun söylediği sözün ucu açık. Yani hangi manada söylediği kesin değil.

Burada şunu belirtmek isterim manga çıkmadan önce Japoncadan spoilerleri yayınlayan yabancı bir forumun yöneticisi Barto'nun bu söylediği sözün ben öldüreceğim anlamında değil, Cavendish'e senin gücün yetmez anlamında söylediğini söylüyor. Tabi bu da tartışma ortamında geçen bir muhabbet belirtmek istedim.
Tabi bunun da kesinliği yok Oda açıklayana kadar bizim söylediklerimiz havada kalıyor malesef.

Elindeki çantanın punk hazard ile alakası olmadığını düşünüyorum. Çünkü bavul zincirle sarılmış böyle bir bavulda hazard yani tehlikeli ibaresi bulunmasının garip yanı yok. O yüzden punk hazar ile alakası yok diyorum.

Barto'nun Moria ile bir ilgisi var mı bilemem ama bana yok gibi geliyor. Yani senin dediğin benim için uzak ihtimal. Altından başka bir şey çıkacaktır. Birde şu var hemen herkes kötü manaya çekti durumu illa ki düşman olmak zorunda değil belki minnet borcu vardır. :)

Ne olursa olsun şuan Barto'nun durumu benim ilgimi daha çok çekti. Bakalım neyin nesiymiş bu adam umarım en kısa sürece öğreniriz.
One Piece 714-http://i45.tinypic.com/2q8wo7c.gif

(click to show/hide)

GoogleTagged - Etiketler